Na życzenie przyjeżdzamy do klienta
Czytelnia
: Szukam miłości, nie idealnego partnera - jak realistyczne podejście może prowa
Szukam miłości
Jak znaleźć miłość, która da nam poczucie bezpieczeństwa, stabilizację i szczęście ? Poszukiwania miłości to temat rzeka - wciąż aktualny, ale bez jednoznacznej odpowiedzi. Szukasz miłości? Być może w naszym poradniku znajdziesz wskazówki, jak ją znaleźć we współczesnym świecie.
Pamiętaj - poszukiwania miłości i zakładanie rodziny to nie jest jedyny, właściwy sposób na życie. Co istotne, nie stanowią one gwarancji szczęścia i ogólnego spełnienia. Ludzie zbyt często podążają utartymi szlakami; nie oznacza to, że właśnie twoje życie nie może potoczyć się inaczej. I nie ma w tym nic złego. Być może nie lubisz zobowiązań? A może podoba Ci się życie singla/singielki? Nie próbuj wbrew sobie dopasowywać się do oczekiwań, jakie stawia przed tobą życie, rodzina czy otoczenie. Bycie samemu nie musi oznaczać smutku, samotności i braku miłości. Bycie w związku nie stanowi gwarancji, że osiągniesz szczęście.
Gdzie znaleźć swoją drugą połowę?
Kiedy chodzimy do szkoły lub dalej - studiujemy, niemalże każdego dnia poznajemy kogoś nowego. Możemy umawiać się na randki z osobą z tej samej grupy, innego rocznika, innego kierunku lub znajomym/znajomym kolegi. Jesteśmy spontaniczni i otwarci na nowe doświadczenia; lista naszych kontaktów towarzyskich jest długa, a to pomaga znaleźć partnera czy partnerkę. W miarę upływu czasu mamy coraz mniej możliwości i okazji, aby poznać kogoś do wspólnego życia. Skupiamy się na pracy zawodowej, a tu, najczęściej, mamy kontakt z niewielką i stałą grupą osób. Niektóre przyjaźnie, z biegiem lat, kończą się - a wraz z nimi zaproszenia na imprezy towarzyskie, na których pojawiali się również inni ludzie.
Nie staraj się znaleźć kogoś na siłę. Bo to prowadzi do zmęczenia, frustracji i utraty obiektywnego oglądu sytuacji. Wtedy - prawdopodobne jest, że chęć znalezienia człowieka do stałego związku przewyższy wszystko inne – zaczniesz ignorować istotne wady potencjalnego partnera i przymykać oko na niepokojące sygnały, byle tylko się z kimś związać. Czy naprawdę na tym zależy Ci najbardziej? Pamiętajmy, że nie ma żadnego określonego wieku, w którym „wypada” chodzić na randki i być w długim, stabilnym związku. Życie każdego z nas jest przecież różne! Postaraj się to zaakceptować i nie wywieraj presji na sobie. Dojrzała, prawdziwa i mądra miłość potrzebuje czasu. W dzisiejszych czasach kochamy się na skróty. Szybko, mocno, piorunem. Kochamy się jakby na skróty. Szukamy tylko pozytywnych bodźców, łatwych błyskotek, szybkich podniet. A potem ... płaczemy samotni. A przecież każdy z nas ma taką konstrukcję, że lepiej mu w stabilnym związku – jest mu bezpieczniej, intymniej, przytulniej, prawdziwiej. Takie relacje dają wielką satysfakcję i poczucie spełnienia. Ale do tego trzeba mieć w sobie dojrzałość, odpowiedzialność, odwagę.
Zawieranie znajomości przez Internet czy randki online są także symptomem pośpiechu. Nasze czasy cechuje ogromna możliwość wyboru; kiedyś partnera wybierało się w tej samej wiosce, dziś możemy poznawać ludzi z całego świata. Coś zaczyna szwankować w relacji, szybko stwierdzamy: „to nie to” i szukamy nowej relacji. W sieci istnieje tysiące propozycji „lepszych modeli”, na które można bez większego trudu wymienić ten „obecnie szwankujący”; to bogactwo wyboru nas oszałamia i sprawia, że trudno się czasem zatrzymać. Daje złudne poczucie, że może tuż obok czeka na nas ktoś jeszcze lepszy, bogatszy, piękniejszy. Aby jednak zbudować trwałą relację, trzeba się zatrzymać przy jednym partnerze. Inaczej wpadniemy w pułapkę stałego poszukiwania.
W dobie cyfrowego świata, w jakim żyjemy, mamy wiele narzędzi, które ułatwiają poszukiwania prawdziwej miłości. Należy pamiętać, aby korzystać z nich w sposób mądry i bezpieczny. Na naszym blogu znajdziesz wiele wskazówek i rad, jak wykorzystać te narzędzia w życiu, by znalezienie drugiej połówki zakończyły się sukcesem.